Działalność Biblioteki Szkolnej

1. Narodowe czytanie „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza
  2. Lekcje biblioteczne w klasach 1-3 – zapoznanie z regulaminem, drzewko czytelnicze.
  3. „Czytamy z sercem” – II Edycja Akcji w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Spotkania czytelnicze w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-6.
  4. Propagowanie ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” w oddziałach przedszkolnych.
  5. Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.
  6. Bookcrossing.
  7. Przerwa na planszówkę.
  8. „Przerwa na czytanie” – III Międzynarodowa Edycja VII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na przerwie
  9. Kiermasz książek z księgarni Tuliszków.
  10. Konkurs plastyczny na zakładkę do książki (klasy 1-3) oraz inicjał (klasy 4-6).
  11. Współpraca z autorką książek dla dzieci Panią Wandą Siubielą – otrzymanie 2 pozycji  książkowych z dedykacją jako nagrody w konkursach.
  12. Ogólnopolski projekt edukacyjny „Serdeczna Karteczka”, w którym uczestniczą dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3.
  13. Dzień postaci z bajek – impreza szkolna oraz zaproszenie Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie (teatrzyk kamishibai oraz wyprawka czytelnicza dla dzieci z oddziałów przedszkolnych).
  14. Dzień Pluszowego Misia.
  15. „Książka na weekend”, „Ferie z książką” – akcja promująca czytelnictwo.
  16. „Poetyckie czwartki” – spotkania z poezją.
  17. Ogólnopolski Tydzień Biblioterapii „Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy”.
  18. Biblioteczny kalendarz adwentowy.
  19. Turniej wiedzy o Harrym Potterze.
  20. Klub Czytelnika „Klub Gwiezdnych Czytelników”.
  21. Sleeveface – ubierz się w książkę.
  22. Konkurs wiedzy o książce „Kubuś Puchatek” dla uczniów klasy 2-3.
  23. Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1 w ramach Dnia Kubusia Puchatka.
  24. Dzień Teatru.
  25. Światowy Dzień Poezji.
  26. Baśniowe poranki.
  27. Kwiecień miesiącem książki – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Konkurs na okładkę ulubionej książki (klasy 1-3) oraz dalsze losy bohaterów wybranej książki (klasy 4-6).
  28. Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek.