29 kwietnia 2024 roku odbył się XII Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod patronatem burmistrza Miasta Mława.
Naszą szkołę reprezentowały w kategorii solistek: Lena Rudnik (klasa IV) oraz Zuzanna Krysiak ( klasa VII) oraz zespół w składzie: Julia Dobosz, Amelia Więckowska, Lena Rudnik, Alicja Lemanek ( klasa IV) , Michalina Przybyłowska, Gabriela Olender i Julia Kolczyńska (klasa V). Uczniowie zostali przygotowani przez Panią mgr Anna Wilczyńska .
Poziom konkursu był bardzo wysoki!
Miło nam poinformować, że w kategorii soliści klasy 4-6 II miejsce zdobyła Lena Rudnik!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
26 kwietnia przedszkolaczki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew miododajnych zorganizowanej przez Fundację Ratujemy Pszczoły.
Akcja sadzenia drzew miododajnych to inicjatywa, która ma na celu propagowanie idei ochrony środowiska i zwiększanie ilości roślin miododajnych w danym regionie. Takie działania przyczyniają się do utrzymania różnorodności biologicznej i zapewnienia odpowiedniego pożywienia dla zapylaczy, takich jak pszczoły, trzmiele, motyle i wiele innych gatunków owadów.
W ramach akcji każda klasa wsadziła swoją sadzonkę. Swoje drzewko wsadziła również Pani Dyrektor oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.
W dniu 24.04.2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy – Mistrz Pięknego Czytania.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie aktywności czytelniczej dzieci klas I-III, propagowanie idei pięknego czytania, promocja książek i literatury, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Nagrodzeni uczniowie:
Mistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas drugich została, nasza uczennica, Natalia Żylak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi
Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy I i oddziałów przedszkolnych 2024/2025 znajduje się w poniższym linku
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
W dniu 04.04.2024 roku odbyła się "Dzień Marchewki " w oddziale przedszkolnym grupy OP 1.
Dzieci nie tylko odkrywały smak, rodzaje i właściwości odżywcze marchewki, ale także uczyły się, jak przyrządzać z niej różnorodne potrawy.
Podczas zabaw związanych z marchewką dzieci liczyły, porównywały ilości oraz bawiły się w poszukiwanie ukrytych marchewek.
Na zakończenie dnia wszyscy wspólnie przygotowali własnoręcznie sok marchewkowy i korzystali z "marchewkowej" fotobudki.
Do ruchu pieszego został wyznaczony pas przylegający do prywatnej posesji.
Uczniowie wchodząc na teren szkoły proszeni są o przejście przez bramkę i poruszanie się po wyznaczonym pasie.
Powyższe działanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów.
Dnia 05.04.2024 w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mławie w składzie Pani Hanna Kasztelan - pedagog, Pani Izabela Wiśniewska - psycholog oraz Pani Ewelina Nehring - Rychlińska - psycholog. Spotkanie zostało zorganizowane na potrzeby uświadomienia uczniów oraz całej społeczności szkolnej jak wielkim problemem jest przemoc rówieśnicza i z jakimi konsekwencjami się wiąże. Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z wielkim entuzjazmem podeszły do tego tematu. Swą wiedzą na ten temat dzieliły się w klasach I-III oraz IV-VII, w których przekazały cenne wskazówki dotyczące problemu. Mamy nadzieję, że nabyta z dzisiejszego dnia wiedza, dzięki tym warsztatom przyczyni się do większej świadomości uczniów na ten temat.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin H. Ch. Andersena. Każdego roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W roku 2024 gospodarzem dnia jest Japonia, a tegoroczne hasło święta brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”. W naszej bibliotece również celebrowaliśmy to ważne wydarzenie 5 kwietnia. Uczniowie klas I-III na początku spotkania zostali poinformowani w jakim celu się spotykaliśmy. Gościem specjalnym naszego wydarzenia była Pani Dyrektor Anna Jaroszewska, która odczytała dzieciom bajki wzbogacające ich świat emocji i uczuć. Spotkanie zakończyło się interesującą dyskusją na temat wartości o których była mowa w utworach. Uśmiech na twarzach dzieci był cudownym świadectwem jak bardzo spotkanie im się podobało.
W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Uroczysta Gala tegorocznej edycji konkursu „Wykonaj kartkę wielkanocną” firmy Cedrob odbyła się 22 marca w ciechanowskim kinie „Łydynia”.
W 2021 roku w wielkanocnej edycji konkursu wzięło udział około 60 dzieci, w 2022 r. 212, rok później około 300, a do obecnej tury kreatywnej rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba dzieci – 370!
Wśród laureatów konkursu w kategorii do 8 lat nasz uczeń Miłosz Ludwiński-Kwiatkowski zajął 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
26 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach powiatowych 47. Konkursu Recytatorskiego
WARSZAWSKA SYRENKA
pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Mławie we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.
Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
Uczestnicy konkursu: Natalia Żylak klasa 2, Kornelia Krysiak klasa 3, Damian Lis klasa 6.