Szanowni Państwo, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Przygody przedsiębiorczego Dżeka" w ramach ustanowionego przez Senat RP Roku Edukacji Ekonomicznej. W ramach projektu uczestnicy otrzymują dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych: książek, kolorowanek, komiksów i słuchowiska. Uczniowie biorą również udział w ciekawych lekcjach opartych o przygotowane scenariusze oraz w konkursach. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji.
Klasa IV zrealizowała zadanie z projektu (Nie)zwykła matematyka i przygotowała matematyczne torby płócienne na zakupy. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Projekt sprawił im wiele radości.
22 maja 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie.
Uczennica klasy VII Malwina Wtulich zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VII. GRATULUJEMY!!!
20 maja przedszkolaczki z OP 2 świętowały Światowy Dzień Pszczół.
Z tej okazji w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały działania, których celem było uczczenie roli pszczoły w ekosystemie, ale także wprowadzenie dzieci w świat przyrody i ekologii.
Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” staraliśmy się podkreślić, dlatego tak ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy, etapów powstawania miodu oraz podziału obowiązków w ulu. Zabawy ruchowe, zagadki oraz działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć.
Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - plaster miodu oraz dzielnie pracujące pszczoły, a następnie wspólnymi siłami zasialiśmy obok boiska trawiastego miododajną łąkę.
Dzień Rodziny
W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Dzieci wraz z rodzicami z wielką radością i zaangażowaniem zatańczyły Zumbę którą poprowadził Pan Piotr Jankowski.
Klasami i przy pomocy rodziców i opiekunów przygotowali smaczne i piękne szaszłyki. Dzień nam minął sportowo, zdrowo i kolorowo.
Dziękujemy wszystkim.
W roku szkolnym 2023/2024 oddział przedszkolny OP2 po raz kolejny wziął udział w Projekcie edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury!”.
Głównym celem ekologiczno-plastycznego projektu edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.
8 maja 2024r. w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Ze słów utkane”. Recytatorzy prezentowali utwory w czterech kategoriach wiekowych:
• dzieci z oddziałów przedszkolnych
• uczniowie klas I-III
• uczniowie klas IV-VI
• uczniowie klas VII-VIII
Naszą szkołę w recytatorskich zmaganiach dzielnie reprezentowało 7 uczniów. Występy recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: pan Grzegorz Woźniak, pani Anna Wtulich oraz pani Joanna Rodowicz.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy VI- Damian Lis zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim (kategoria kl. IV-VI), zaś Kornelia Bedra z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce.
Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, bony upominkowe do Empiku oraz gry planszowe. Pozostali uczestnicy konkursu dostali dyplomy za udział oraz słodkości, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie swoich podopiecznych do występów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.
7 maja w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Mławy - Pana mł. bryg. Tomasza Maciejewskiego i Pana asp. sztab. Marka Brodzińskiego oraz przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie - Pana Karola Wtulicha wraz ze strażakami z OSP. Goście przybyli do nas na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor, naszej szkoły w celu złożenia życzeń z okazji Dnia Strażaka oraz złożenia serdecznych podziękowań za dotychczasową owocną współpracę, wpieranie szkoły w działaniach wychowawczych oraz wielokrotne udzielanie wskazówek naszym uczniom na temat bezpieczeństwa.
Panowie Strażacy odpowiedzieli również na szereg trudnych pytań przygotowanych przez uczniów. Spotkanie zakończyło się przybliżeniem wszystkich funkcji wozu strażackiego.
30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Występ przygotowali uczniowie klasy 4, 5 oraz 6 pod kierunkiem Pani Iwony Mizerskiej.
Publiczność została zaproszona do udziału w żywej lekcji historii, dzięki której data 3 Maja 1791 roku pozostanie dla całej społeczności datą wiele znaczącą.
Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja.
Zapraszamy do obejrzenia filmików z uroczystości na Facebooku szkoły.
29 kwietnia 2024 roku odbył się XII Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod patronatem burmistrza Miasta Mława.
Naszą szkołę reprezentowały w kategorii solistek: Lena Rudnik (klasa IV) oraz Zuzanna Krysiak ( klasa VII) oraz zespół w składzie: Julia Dobosz, Amelia Więckowska, Lena Rudnik, Alicja Lemanek ( klasa IV) , Michalina Przybyłowska, Gabriela Olender i Julia Kolczyńska (klasa V). Uczniowie zostali przygotowani przez Panią mgr Anna Wilczyńska .
Poziom konkursu był bardzo wysoki!
Miło nam poinformować, że w kategorii soliści klasy 4-6 II miejsce zdobyła Lena Rudnik!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
26 kwietnia przedszkolaczki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew miododajnych zorganizowanej przez Fundację Ratujemy Pszczoły.
Akcja sadzenia drzew miododajnych to inicjatywa, która ma na celu propagowanie idei ochrony środowiska i zwiększanie ilości roślin miododajnych w danym regionie. Takie działania przyczyniają się do utrzymania różnorodności biologicznej i zapewnienia odpowiedniego pożywienia dla zapylaczy, takich jak pszczoły, trzmiele, motyle i wiele innych gatunków owadów.
W ramach akcji każda klasa wsadziła swoją sadzonkę. Swoje drzewko wsadziła również Pani Dyrektor oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.