23 października 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Żywej Lekcji Hstorii zaprezentowanej przez aktorów Bractwa Kerin. Tym razem aktorzy przenieśli nas w czasie do Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku. Opowiedzieli o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnetrznych podziałach. Dzieci poznały zwyczaje szlacheckie oraz historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Dowiedzieli się również o sile polskiej husarii.Największą wartością tego spotkania była możliwość aktywnego udziału uczniów i wcielanie się w postaci z prezentowanych czasów. Była to świetna zabawa i znakomita lekcja historii. W występie mogły wziąć udział wszystkie dzieci dzięki funduszam Rady Rodziców.
13.10.2014r. 14 dzieci z klasy pierwszej zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej w Bogurzynie. Zanim jednak dyrektor przeprowadziła ceremoniał pasowania pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawcy pani Doroty Wronko zaprezentowali wspaniały program, wykazując się iście aktorskimi talentami. Ksiądz Józef Gałązka dokonał błogosławieństwa i poświęcił plecaki z książkami i przyborami szkolnymi naszych najmłodszych. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i legitymację. Rodzice ufundowali swoim pociechom "rogi obfitości" zapełnione słodyczami, upiekli wspaniały tort i przygotowali poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości.
13 października 2014r. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Martyny Fiuk przygotował i zaprezentował krótki program z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pamiętając o ciężkiej pracy swoich pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi złożyli życzenia i przygotowali słodkie prezenty. Nie zabrakło również życzeń od przedstawicieli Rady Rodziców, którzy tradycyjnie jak co roku przybyli na tę uroczystość. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej dyrektor szkoły wyróżniła i nagrodziła: panią Danutę Ludwiczak, panią Iwonę Serafin i panią Katarzynę Przybyłowską. DEN to również święto pacowników administracji i obsługi. Z tej okacji dyrektor wręczyła nagrody wszystkim pracownikom wspierającym pracę nauczycieli. Gościem honorowym imprezy był ksiądz Józef Gałązka, który na zakończenie uroczystości skierował do pracowników Szkoły Podstawowej w Bogurzynie życzenia wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Już 29 września 2014r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Cłopca. Na spotkaniach klasowych dziewczynki wraz z wychowawcami przygotowały dla naszych chłopców słodki poczęstunek , do którego dołączono mnóstwo życzeń. Następnie Samorząd Uczniowski pod opieką pani Martyny Fiuk przygotował dla wszystkich dzieci dyskotekę. Dobra muzyka, przy której bawiono się wyśmienicie urozmaicona została różnymi konkursami, nagradzanymi słodką niespodzianką.
Informuję, że nowo wybrana Rada Rodziców w dniu 17.09.2014r. jednogłośnie wyraziła zgodę na objęcie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie w roku szkolnym 2014/2015 ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Firmą ubezpieczającą naszych uczniów jest PZU SA. Dobrowolną składkę w wysokości 30zł uczniowie mogą wpłacać do 25 września 2014r. do wychowawców klas. Szczegółowe warunki ubezpieczenia przekazane zostały rodzicom na zebraniu 17.09.2014r. w formie ulotki.
dyrektor szkoły
Działając na podstawie art.22ak ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.) określam szczegółowe warunki wypożyczania podręczników oraz materiałów edukacyjnych a także warunki przekazywania uczniom materiałów ćwiczeniowych z biblioteki szkolnej.
ZARZĄDZENIE Nr 7/2014
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bogurzynie
z dnia 29.08.2014r.
w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów
z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych
Na podstawie art. 22ak ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
zarządzam co następuje:
§ 1
W celu zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania podręczników lub
materiałów edukacyjnych określa się szczegółowe warunki korzystania z podręczników lub materiałów edukacyjnych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bogurzynie.
§ 2
Ilekroć w zarządzeniu mowa o:
a) szkole należy przez to rozumieć Szkołę Podstawową w Bogurzynie,
b) uczniu – należy przez to rozumieć ucznia realizującego obowiązek szkolny – ujętego w księdze uczniów Szkoły Podstawowej w Bogurzynie,
c) rodzicu ucznia – należy przez to rozumieć także opiekuna prawnego,
d) podręcznikach – należy przez to rozumieć podręczniki, w tym podręcznik
z danego języka obcego nowożytnego, materiały edukacyjne do zajęć z danego języka obcego nowożytnego,
e) organie prowadzącym - należy przez to rozumieć Gminę Wiśniewo.
§ 3
1. Podręczniki, w tym podręczniki do zajęć z danego języka nowożytnego, materiały edukacyjne do zajęć z danego języka nowożytnego są własnością organu prowadzącego szkołę i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej.
2. Podręczniki, w tym podręczniki do zajęć z danego języka nowożytnego, materiały edukacyjne do zajęć z danego języka nowożytnego są wypożyczane uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego.
3. Wypożyczenia (użyczenia) podręczników dokonuje nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej na podstawie imiennej listy uczniów sporządzonej i podpisanej przez wychowawcę klasy.
4. Podręczniki na dany rok szkolny są wypożyczane w dniu i w godzinach uzgodnionych pomiędzy nauczycielem odpowiedzialnym za prowadzenie biblioteki szkolnej a wychowawcą klasy. Zapis ten stosuje się również do zwrotu podręczników.
5. Podręczniki są wypożyczane (użyczane) uczniom nie później, niż do dnia 14 września danego roku szkolnego.
6. Wypożyczenie podręcznika może nastąpić również w innym terminie, w trakcie danego roku szkolnego.
7. Podręczniki są wypożyczane (użyczane) uczniom po zawarciu przez rodzica umowy użyczenia podręcznika, której podpisany jeden egzemplarz na czas użyczenia przechowuje się w bibliotece szkolnej
8. Wzór umowy zawieranej pomiędzy szkołą a rodzicem, określającej wzajemne prawa i obowiązki stron stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.
9. Za zebranie od rodziców podpisanych umów użyczenia odpowiada nauczyciel wychowawca, a następnie po jednym egzemplarzu tych umów przekazuje do biblioteki szkolnej.
§ 4
Podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej w przypadku skreślenia ucznia z księgi uczniów, przeniesienia ucznia do innej szkoły lub w przypadku innych zdarzeń losowych.
§ 5
1. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej. Zwrot następuje nie później niż do zakończenia zajęć dydaktycznych danego roku. Uczniowie przystępujący do egzaminu komisyjnego zwracają podręczniki nie później niż do końca sierpnia danego roku.
2. Nadzór nad zadaniem, o którym mowa w ust.1 realizuje wychowawca ucznia oraz nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej.
3. Podczas zwrotu podręcznika do biblioteki nauczyciele, o których mowa w ust.2 dokonują oględzin podręcznika, określając stopień jego zużycia.
4. W przypadku zgubienia podręcznika, znacznego zużycia, wykraczającego poza jego zwykłe używanie, bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się w sekretariacie szkoły. Zapisy umowy użyczenia stosuje się odpowiednio.
5. Zapisu ustępu 4 nie stosuje się w przypadku zwrotu podręcznika po jego trzyletnim użytkowaniu.
§ 6
1. Uczniowie są zobowiązani do używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem, do zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny, do chronienia go przed zniszczeniem, bądź zagubieniem.
2. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika uczeń lub rodzic jest zobowiązany poinformować o tym nauczyciela wychowawcę i nauczyciela odpowiedzialnego za prowadzenie biblioteki szkolnej.
§ 7
Zobowiązuje się nauczycieli wychowawców do zapoznania uczniów i ich rodziców z niniejszym zarządzeniem.
§8
a) w roku szkolnym 2014/2015 do uczniów klas I szkoły podstawowej.
b) w roku szkolnym 2015/2016 do uczniów klas I, II i IV szkoły podstawowej,
c) w roku szkolnym 2016/2017 do uczniów klas I-V szkoły podstawowej.
§ 9
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.
§ 10
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Halina Augustynowicz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogurzynie
1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie klasy III i VI pod kierunkiem pani Danuty Ludwiczak przygotowali i przedstawili program słowno - muzyczny upamiętniający 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, pożegnali wakacje i przypomieli pozostałym dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się, szczególnie w drodze do i ze szkoły.
Naukę w nowym roku szkolnym rozpoczęło 97 dzieci, w tym 86 uczniów w klasach I - VI i 11 dzieci w oddziale przedszkolnym. Z dziećmi pracować będzie 11 wykwalifikowanych nauczycieli, dla których wsparciem będzie 6 pracowników administracji i obsługi.
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych dzieci proponujemy różnorodne koła zainteresowań, zajęcia dla osób z trudnościami w nauce: zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, korekcyjno - kompensacyjne i logopedyczne. Ponadto organizujemy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Szkoła Położona jest w miejscu odległym od ruchliwej ulicy, wyposażona w salę gimnastyczną, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotękę, świetlicę dla dzieci dowożonych do szkoły, boisko wielofunkcyjne i trawiaste, odnowiony i doposażony plac zabaw, trzy sale wyposażone w tablice multimedialne, projektory i laptopy.
W nowym roku szkolnym życzę wszystkim dzieciom sukcesów nauce, pracownikom radości z wykonywanej pracy, zaś rodzicom i opiekunom owocnej współpracy uwieńczonej sukcesami dzieci.
Halina Augustynowicz - dyrektor szkoły
W piątek 27 czerwca 2014r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2013/2014. W uroczystości oprócz uczniów, rodziców i pracowników szkoły uczestniczyli goście zaproszeni: pełnomocnik do spraw oświaty Gminy Wiśniewo pan Marek Chlastosz i ksiądz probosz Józef Gałązka. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali swój ostatni w tej szkole program artystyczny dziękując za siedem lat nauki. Najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali świadectwami z wyróżnieniem, dyplomami wzorowego i bardzo dobrego ucznia, dyplomami pochwalnymi i nagrodami książkowymi. Rodzice uczniów wyróżnionych za bardzo wysokie osiągnięcia edukacyjne i wzorowe zachowanie otrzymali listy gratulacyjne. Nie zabrakło nagród za osiągnięcia sportowe, prace społeczne na rzecz szkoły, czytelnictwo, wzorową frekwencję oraz osiągnięcia w konkursach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim, których w tym roku szkolnym było bardzo dużo.
25 czerwca 2014r. tradycyjnie jak co roku klasa VI zorganizowała imprezę pożegnalną dla kolegów i koleżanek z klas młodszych. Dzięki pomocy finansowej rodziców wszystkie dzieci obejrzały na dużym ekranie film pt. "Kumba" i uczestniczyły w dyskotece doskonale bawiąc się. Rodzice uczniów klasy VI przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci i pracowników szkoły.
24 czerwca 2014r. nasi uczniowie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. 36 osobowa grupa dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zwiedziła Stadion Narodowy, Lotnisko Chopina oraz Łazienki Królewskie. Ponadto uczestniczyli w seansie trójwymiarowym "Królestwo Zwierząt". 39 uczniów z klas IV - VI oprócz zwiedzania strefy kibica na Stadionie Narodowym i Lotniska Chopina obejrzali seans w kinie IMAX w 3D. Dzieci mogły również zwiedzać budynek Telewizji Polskiej. Za zorganizowanie wycieczki odpowiedzialne były panie: Iwona Serafin i Danuta Ludwiczak.
Informuję, że oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Bogurzynie
w ramach projektu "Edukacja przedszkolna w gminie Wiśniewo",
Priorytet IX POKL "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"
Działanie 9.1 "Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnianie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty"
Poddziałanie 9.1.1 "Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej - projekty systemowe" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
został wyposażony w sprzęt elektroniczny ITC (laptop, projektor), audiowizualny (tablica multimedialna, telewizor, ksero), pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne i artykuły plastyczne.
W ramach tego projektu wyposażany zostanie również do końca czerwca 2014r. szkolny plac zabaw.
3 czerwca 2014r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie miało miejsce podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu "Mazowsze moja mała ojczyzna". Czworo uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem panią Iwoną Serafin otrzymało zaproszenie na finał tego konkursu. Po raz kolejny prace naszych dzieci zostały wysoko ocenione i nagrodzone. Praca Wiktorii Pisarkiewicz posłużyła jako scenografia do programu artystycznego.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu "Mazowsze moja mała ojczyzna":
W kategorii praca plasyczna:
W kategorii praca literacka:
09.06.2014r. w PODN w Mławie dokonano podsumowania Powiatowego Konkursu Poetycko - Dziennikarskiego "Cudze chwalicie, swego nie znacie", na który zaproszonych zostało trzech uczniów naszej szkoły wraz opiekunem panią Katarzyną Przybyłowską przygotowującą uczniów do konkursu.
Oto wyniki konkursu:
09.2014r. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu MŁODY MATEMATYK. Nasi uczniowie pod opieką pani Danuty Ludwiczak od początku roku szkolnego na zajęciach koła matematycznego przygotowywali się do konkursu. Po trzech etapach wyłonionych zostało dwóch laureatów z najwyższą liczbą punktów.
Laureatami tegorocznej edycji Młodego Matematyka zostali:
6 czerwca 2014r. nasi uczniowie, zaproszeni przez organizatora, brali udział w podsumowaniu XII Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Szlakiem Polskich Parków Narodowych". Zdobyliśmy aż 18 nagród, w tym: 3 Grand Prix, 7 I miejsc, 5 II miejsc oraz 3 III miejsca. Wspaniały sukces naszych dzieci zawdzięczamy mozolnej pracy nauczycieli pań: Doroty Wronko, Danuty Ludwiczak i Moniki Bańczyk oraz wielkiemu zaangażowaniu rodziców. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach dla klas I - III jako konkurs plasyczny oraz dla klas IV - VI jako konkurs wiedzy na temat polskich parków narodowych. Jedynym laureatem grupy starszej został Wiktor Kalman z klasy V, który zajął II miejsce. Pozostałych 17 nagród zdobyli uczniowie klas I - III za wspaniałe prace plastyczne. Podsumowanie konkursu zorganizowane zostało tradycyjnie w Szkółce Leśnej w Krajewie, a organizator - SP nr 4 w Mławie - zapewnił uczestnikom mnóstwo atrakcji.
Oto wyniki konkursu:
Klasy I - III
Klasy IV - VI
2 czerwca 2014r. nasi uczniowie brali udział w Gminnym Dniu Dziecka zorganizowanym w Zespole Szkół w Wiśniewie. Spotkanie było również okazją do podsumowania działań ekologiczno - profilaktycznych prowadzonych przez wszystkie szkoły z terenu Gminy Wiśniewo. Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów z gimnazjum i uporządkować swoją wiedzę na temat profilaktyki uzależnień. Organizator imprezy aby urozmaicić pobyt dzieci w dniu ich święta umożliwił formacji tanecznej z Mławy pokaz tańców z udziałem zawodowych tancerzy. Pokazom towarzyszyły konkursy dla dzieci, w których sprawdzane były zdolności taneczne i wiedza na temat tańców. Najbardziej aktywni otrzymywali słodkie nagrody. Dla wszystkich dzieci przygotowano kiełbaski, bułki i napoje. Impreza sponsorowana była przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mimo złej pogody i zmiany programu imprezy, uczniowie bawili się doskonale. Gośćmi honorowymi byli: wójt Gminy Wiśniewo pan Zbigniew Kleniewski - inicjator działań ekologicznych oraz prezes USKOM pan Janusz Arent - sponsor nagród dla szkół. Każda placówka za podjęte działania ekologiczne związane z segregacją odpadów otrzymała teblicę multimedialną i projektor.
29 maja 2014r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań ekologiczno - profilaktycznych prowadzonych w ciągu roku szkolnego. Impreza szkolna była jednym z elementów gminnej akcji segregacji odpadów pod hasłem "Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska". Uroczyste podsumowanie działań gminnych nastąpi 2 czerwca 2014r. w Zespole Szkoł w Wiśniewie na Gminnym Dniu Dziecka. Dzięki udziałowi w tej akcji każda ze szkół otrzymała tablicę multimedialną z oprogramowaniem i projektor.
Uczniowie klasy V zaprezentowali program słowno - muzyczny propagujący zdrowy styl życia bez nałogów, zaś uczniowie klasy IV przygotowali pokaz mody ekologicznej. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III wystąpiły z piosenkami i wierszami o charakterze ekologicznym. Każda z klas otrzymała upominki będące dekoracją do sal lekcyjnych. Koordynatorami imprezy szkolnej były panie: Dorota Wronko, Monika Bańczyk i Danuta Ludwiczak.
Podsumowaniem imprezy było rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Moja książeczka artystyczna o aktywnym spędzaniu czasu wolnego", którego inicjatorem były pani Iwona Serafin i pani Katarzyna Przybyłowska. Oto wyniki konkursu:
Nagrody i dyplomy za udział w konkursie otrzymali również: Paulina Gierasimow z kl. VI, Elżbieta Bugajewska z kl. VI oraz Kacper Klicki z kl. V.
Z funduszu Rady Rodziców zakupione zostały nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu i nagrody dekoracyjne do poszczególnych klas.
29 maja 2014r. w SP nr 7 w Mławie odbyło się podsumowanie wyników I powiatowego konkursu z pod hasłem "Poszerz swoje horyzonty". 13 marca 2014r. nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego ale także z innych przedmiotów, wtym również umiejętnościami informatycznymi pracując z laptopem podczas wypełniania testu. Laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły Łukasz Wysocki z klasy VI otrzymując wyróżnienie za uzyskany wynik. Uczniowie do tego konkursu przygotowywani byli przez panią Martynę Fiuk.
26 maja 2014r. w naszej szkole zorganizowana została impreza, na którą uczniowie zaprosili swoje mamy i tatusiów. Wspaniały program artystyczny przygotowała i zaprezentowała najmłodsza grupa dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy pani Krystyny Moniewskiej. Po programie nagrodzonym przez publiczność gromkimi brawami dzieci składały życzenia swoim rodzicom z okazji ich święta i wręczały własnoręcznie wykonane prezenty. Tradycyjnie po uroczystości goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy dzieci z oddziału przedszkolnego.
21 maja 2014r. w SP nr 7 w Mławie odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Matematyczno Przyrodniczego SOWA, w którym nasi uczniowie od lat biorą udział. Laureatami tegorocznego konkursu zostali Wiktor Kalman i Łukasz Wysocki. Ucznowie w ciągu całego roku szkolnego przygotowywani byli do udziału w konkursie przez panią Danutę Ludwiczak i panią Dorotę Wronko. Oto wyniki: